Оголошення

Реєстрація на форумі через сайт: http://stezhky.org.ua/user/register

#1 2015-08-03 19:21:22

Treker
З Снятин
Зареєстрований: 2014-06-30
Сайт

Спелео-екскурсії печерами Західної України

Вітання! За короткий термін часу ми відвідали 4 печери Оптимістична, Кришталева, Атлантида та Млинки.

Оптима
Так люблять називати найдовшу гіпсову печеру світу Оптимістичну, залишила поки що найменші враження, 6-годинний маршрут до залу Авербаха, нудний і не показовий. З того що бачили, пару кажанів, 1 плафон, воду в залі Авербаха. І 6 годин лабіринтів, нудних і які не запам'ятаються. Роботу спелеолога можу оцінити на трієчку. Райони які недоступні простим смертним, Пушкіна, Циклоп, потребують довготривалого 12-годинного маршруту, або з ночівлею під землею. Поки що для нас це терра інкогніта.

Млинки.
Найбільш розкручений спелео-бренд. Був особисто 2 рази. Два різних інструктора і 2 різних екскурсії. Вибір має дуже ретельний, це 50% від якості вражень. Східний район закритий для масових відвідувачів з Роддомом та іншими "смаколиками" для зірвиголів. 5 годинна екскурсія в Млинках своєрідна, це тотальне проходження одноманітних переходів, з родзинками типу Учбова та Дитяча Розпора, Чортове горло, спуск у грот Яйце з водою, звісно візитівка Млинків - грот Казка. Зрештою на подовженій екскурсії кількість цікавих місць дуже мізерна. Грубо кажучи достатньо піти на Казку і назад. Кристалів мало і вони мізерні. Геліктити агов ви є? Кажанів - один і то труп. 4 плафони, Кажан з яких лідер.Проходи підвищеної складності, вимагають дуже серйозної концентрації та неабиякої фізичної форми, а ще підтримки інструктора. На жаль, як виявилось, не завжди вона присутня. Загалом, потренувати власне тіло згодиться, але не більше.
Роботу інструктора оцінюю на 4 першого разу і на 2 другого разу.

Кришталева.
Якщо Ви думаєте, що ця печера 450 метрів електрифікованого маршруту для гламурних панянок, дідусів та малечі - то це лише вершина айсбергу. Печера дуже простора, комфортна по всіх параметрах. Кристалів багато, є пару геліктитів. Грон з кажанів нема, але є групові скупчення по 40 особин. Два надзвичайні плафони, які потім стануть еквівалентном плафонності. Окрема увага залу Брилл - масштаність якого вражає, де візернуки на стелі нагадують доісторичні мушлі а підвали залу Брил наповнені кристалами та геліктитами. Район Скелета - опційний, якщо Вам хочеться глянути на скелет Карпа Музики і послухати про нього історю, вперед. Мінімально складно технічно. Комбінованість маршруту з оглядовим, простота пересування, плюс є на що подивитись, беззаперечно дають підстави рекомендувати цю печеру всім. Від малого до великого. Роботу інструктора оцінюю на відмінно. Гадаєте все так добре? Є і тут мінус. Ніякої інфраструктури та вигод для відвідувачів подовженого маршруту

Атлантида.
А чого соромитись - беззаперечний лідер. Хочете кристалів, їх тут 12 чи 13 видів! скліьки їх тут? Напевне не злічити, різні за формами, кольорами (жалію що через вандалів не побачити вже Червоних Маків) ба більше..тут є музичні кристали. Вишліфовані артезіанською водою ходи, лагідні. Печера не шкрябає Вас, а гладить. Трапляються грона кажанів, часто поодинокі. Деякі треновані, вміють підтягуватись по команді. Масштабні зали, з марганцем, залізом, кристалами у вигляді зубів дракона, деякі скупчення кристалів досягають пів-метра! Унікальність гіпсової лінзи печери Атлантида, дала їй так звані поверхи, а переходи по них вважаю самим цікавим, що доводилось робити під землею. Підйом/спуск до залу Динамо, врізаний в пам'ять Титанік, "Замочная скважина", галерея народно-підземного мистецтва, вражають. Обслуговування відвідувачів теж залишило теплий спогад. Відносяться дуже людяно і щиро, доброта і бажання показати красу підземного світу переповнює цих людей, відповідно роботу вони свою роблять на відмінно. Із категорії - рекомендую, це найкраще, що мені доводилось бачити.
Буду нечесним, якшо не скажу - що екскурсії в Атлантиду - найдорожчі по вартості.

Гадаю, що мої думки допоможуть Вам у правильній послідовності вибору печери, для свого першого а може і не першого спелеопоходу. Неодмінно завітайте до всіх, щоб ділитися враженнями та відгуками!

Якщо Вам є що сказати, гайда в коменти!

Декілька фото )

Гіпсовий плафон п.Млинки

DSC_0510.JPG

Візитівка Млинків - район Казка

DSC_0532.JPG

Дитяча розпорка
DSC_0493.JPG

Натічні форми гіпсу. п.Млинки
DSC_0512.JPG

Геліктити п.Кришталева
DSC_1122.jpg

Гіпсовий плафон п.Кришатлева
DSC_1175.jpg

Скелет Карпа Музики п.Кришталева
DSC_1277.jpg

"Замочна скважина" п.Атлантида
DSC_2924.jpg

Спуск Титанік п.Атлантида
10407167_846503735402544_107377190225700799_n.jpg

Кристали та кажани п.Атлантида
DSC_2889_1.jpg

Редагувався Treker (2015-08-03 21:41:32)

Роман Тимофійчук
Член Ради Товариства

Неактивний

#2 2015-08-03 21:52:26

Burs
З Івано-Франківськ

Re: Спелео-екскурсії печерами Західної України

Фистфайно, я у печерах був тільки в Криму, взагалі спонтанно, бо під землю якось не тягнуло, але дуже сподобалося.
А як щодо печер у Карпатах, я би от у ту що на Петросі злазив, подзвонив до друзів спеліків, сказав щоб збирали монатки і їхали, ми їх в гори вигуляєм, а вони нас під землю спустять  devil

Неактивний

#3 2015-08-03 22:03:55

Treker
З Снятин
Сайт

Re: Спелео-екскурсії печерами Західної України

Мій земляк, президент асоціації спелеологів України, Юрій Касьян, лазив туди і зняв ось це відео.

Роман Тимофійчук
Член Ради Товариства

Неактивний

Ноги форуму

Під керуванням FluxBB