Допомагаємо Чорногірському гірському пошуково-рятувальному посту

Поділитись:

Туристичне товариство "Карпатські стежки" активно долучається до відновлення обсерваторії на горі Піп Іван. Окрім решти, ми допомогли облаштувати службове приміщення для Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту, де вже неодноразово на волонтерських засадах чергували члени нашої організації

25-26 грудня 2015 року ми знову приєдналися до чергової зміни. Допомогли позначити світловідбивною стрічкою важкі для орієнтування місця на зеленому маршруті (від оз. Марічейка до вершини г. Піп Іван), це тимчасова міра запропонована рятувальниками, бо на період Нового року зареєструвалося дуже багато груп, а літнього маркування під снігом не видно. Винесли на гору балони з газом для приготування їжі, збудувати захисні стіни з снігових блоків. Зміна планує чергувати до 3 січня.

Суцільний сніжний покрив починається зараз вище 1400м н.р.м, проте на південних схилах місцями є проталини, вище зони лісу досить міцний наст, який витримує людину навіть без снігоступів. Звертаємо увагу на прогноз погоди на Новий рік і наполегливо рекомендуємо утриматися від походів у високогір'я Карпат людям без відповідного досвіду і спорядження. 

Наголошуємо що всі входи в основну будівлю замуровані. Це зроблено як з міркувань безпеки, адже перекриття в кімнатах в аварійному стані, так і для уникнення накопичення сміття і інших наслідків життєдіяльності часто недобросовісних відвідувачів. Для туристів підготовлено два невеликих приміщення в перемичці між основною спорудою і Чорногірським гірським пошуково-рятувальним постом, проте там місця на багатьох не вистачить, тому рекомендуємо всім при плануванні подорожей цієї зими не розраховувати на ночівлю в обсерваторії. 

Висловлюємо подяку ДСНС України в Івано-Франківській області та особисто начальнику управління Чернецькому Володимиру Володимировичу за розуміння важливості функціонування посту безпосередньо на Чорногірському хребті та плідну співпрацю. А також особлива подяка начальнику групи організації реагування на НС АРЗ СП УДСНС в області капітану Тарасу Бринді, завдяки ентузіазму і відповідальному ставленню до роботи якого та незважаючи на фактичну відсутність підтримки місцевих пошуково-рятувальних загонів пост в обсерваторії на г. Піп Іван функціонує. Слідкуйте за сторінкою Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

Також разом з клубом "Вікінг Екстрім" ми готуємо базу для створення добровільної пошуково-рятувальної служби в Карпатах.