Відбулася акція з облаштування території притулку "Явірник"

Поділитись:

25-26 квітня відбулася акція з облаштування території навколо притулку "Явірник". Хоча найбільш завзяті активісти почали працювати ще з обіду в п'ятницю 24 квітня. Члени ГО "Туристичне товариство "Карпатські стежки" уже провели тут деякі роботи 21 березня та 3 квітня. Проте на земельній ділянці площею 0,85 га, за якою останнім часом не дуже доглядали, завдань накопичилося чимало, тож ми вирішили запросити волонтерів. Доля унікального в своєму роді будинку туриста "Явірник" небайдужа багатьом, тож туристична спільнота та навіть деякі місцеві жителі відгукнулися на заклик і долучилися до толоки. Були представники Мукачево, Ужгорода, Львова, Івано-Франківська, Калуша та Великого Березного.
В результаті спільними зусиллями вдалося: 

  • прибрати та розчистити від чагарників територію 
  • перекласти вміст сміттєвої ями (який тут назбирувався роками) у мішки та загрузили ними повну вантажівку, відходи вивезли на полігон ТПВ
  • крім того доставили і розвантажили матеріали для реконструкції притулку: щебінь, та багато каменю 

В ході робіт близько 12ї години 25 квітня раптово загорівся дах будинку. Сильний вітер переборов всі спроби загасити вогонь. Але найголовніше що ніхто не постраждав. Загалом пожежа особливо не вплине на хід реконструкції, адже згоріли старі дерев'яні споруди другого поверху, які потребували капітального ремонту та заміни. Нова покрівля та дерево закуплені на меценатські кошти членів ГО "Туристичне товариство "Карпатські стежки" ще в березні цього року. Другий поверх буде збудований з клеєного бруса просоченого сучасним антипіреном з дотриманням оригінального стилю, але з деяким переплануванням внутрішнього простору. 

Невдовзі ми опублікуємо більш детальний звіт по акції та матеріали про історію притулку "Явірник", його значення  і проект реконструкції.